Zápisník čajovníka


Čajovníci se činí i s tužkou v ruce a píšou, hledají, porovnávají, zkoumají...
Píšou příběhy, návody, rozhovory s lidmi, kteří mají co říci a sem tam i zamyšlení...

Štítky:




Novější 1

Šungit – léčivý kámen z vesmíru?

šungit.jpg

Píše se rok 1709, nastalo horké léto a koná se slavná Poltavská bitva.

Vodní nádrže rozkvetly a jejich voda se stala pro vojáky ruské i švédské armády velmi nebezpečná. Zatímco ve švédské armádě se rozmohly žaludeční a střevní nemoci, ruští vojáci zůstali zdraví. Příčinou byl břidličný černý kámen šungit.

Ruský car Petr I. totiž vydal nařízení, podle kterého museli vojáci pít jenom vodu, ve které byl tento kámen ponořen. Tím byl potvrzen mimořádně silný dezinfekční účinek tohoto záhadného kamene.

 

Jak šungit vznikl?

Šungit je kámen černé barvy, nachází se pouze v Rusku v oblasti Karélie. Podle geologů se jedná o horninu starou 2 miliony let. Šungit buď vznikl v mělčinách pravěkého moře, kde žili primitivní mikroorganizmy a ty se spolu s mořskými sedimenty staly základem pro vznik šungitu. Druhá teorie tvrdí, že šungit je pozůstatkem pravěkého meteoritu, úlomku zaniklé planety Faethon. Někteří geologové tvrdí, že šungit vznikl následkem sopečného výbuchu.

Co šungit obsahuje a k čemu je dobrý?

Kámen má jedinečné složení, obsahuje uhlík ve formě fullerenů, což jsou šestičlenné kruhy atomu uhlíku připomínající fotbalový míč. U USA je zkoumán protirakovinný účinek fullerenů. Šungit kromě uhlíku obsahuje všechny prvky periodické soustavy, ale do vody uvolňuje jen látky prospěšné živému organizmu.

Šungit má čistící a dezinfekční účinky, ničí střevní bakterie, streptokoky, neutralizuje těžké kovy, sloučeniny chlóru a dusíku.

Jak si připravit šungitovou vodu?

Přefiltrovanou nebo převařenou vodu nalijeme do džbánu a vložíme šungit. Po půl hodině již voda prokazuje antibakteriální účinky, které vydrží maximálně 3 dny. Je vhodná na čištění pleti, oplach po umytí vlasů, ke kloktání při bolesti v krku i k inhalaci (voda ohřátá na max 90 stupňů Celsia, doba inhalace 1 až 3 minuty), na popáleniny, při paradentóze.

Šungitová koupel

Je vhodná při ekzému a lupénce, po velké fyzické a sportovní zátěži, zlepšuje kvalitu spánku. Do vany napustíme teplou vodu (36 stupňů) a vložíme propláchnutý sáček s 300g šungitu. Necháme chvíli působit, pak vymácháme a vymačkáme. Koupeme se 10 až 15 minut.

Šungitová drť

Nasypeme drť do krabice od bot a chvilku po ní přešlapujeme ve stoje 2 až 5 minut. Je možno také tuto proceduru provádět vsedě po dobu 1 hodiny.

Je třeba před a po proceduře kontrolovat krevní tlak, který se může zvýšit.

Šungit působí na reflexní zóny na chodidlech. Masáž odstraňuje únavu, stimuluje krevní oběh a má pozitivní vliv při problémech s páteří, revmatických potížích a bolestech kloubů.

Šungitová pyramida

Malá pyramida vyrobená ze šungitu je vhodná do prostoru, kde je počítač, technika, geopatogenní zóny nebo elektrosmog. Pyramida se doporučuje ve velikosti 5 až 10 centimetrů.

Vědci, kteří v současné době šungit zkoumají, prohlašují, že je to zázrak. A tak vyzkoušejte jeho blahodárné účinky.


Autor: PharmDr. Lenka Zemanová Publikováno 25. 6. 2018 14:54

Moringa - zelený strom života

moringa.jpg

Také jste četli zprávu, že kubánský vůdce Fidel Castro se zázračně uzdravil ze své zákeřné nemoci? Myslela jsem si, že měl k dispozici nějaký nový lék, který je zatím veřejnosti utajován. Ale nebylo tomu tak, Fidela Castra prý uzdravila moringa. Moringa je úžasný jedlý strom, který roste právě na Kubě, pak v Indii a nově je pěstován na Kanárských ostrovech.

... V čem tkví jeho zázračnost?

 

Proč je moringa "zázračná"?

Moringu můžeme směle označit jako rostlinu s nejvyšším obsahem vitamínů na naší Zemi. Prášek z listů obsahuje navíc vysoce kvalitní bílkoviny, 7x více vitaminu C než pomeranč, 4 x více vitamínu A než mrkev, 15 x více draslíku než banány, 26 protizánětlivých látek a 46 antioxidantů.

Hodnota ORAC, která značí obsah antioxidantů je rekordní 75 000 jednotek. Pro srovnání kustovnice má 25 000 jednotek a borůvky 64000.

Má také vysoký obsah chlorofylu, který čistí krev od těžkých kovů a látky salvestroly, které jsou nositelem protirakovinného účinku. Velmi zajímavý je také rostlinný hormon zeatin, který omlazuje buňky a zajistí dokonalé vstřebání živin do buněk.

Životní síla, kterou v sobě strom moringa skrývá, je zcela mimořádná - přirůstá totiž tempem 6 metrů za rok.

Původem je z oblasti Himaláje, ale daří se mu velmi dobře v tropických a subtropických zemích. Na Kanárských ostrovech rostou moringy mimořádné kvality. Přispívá k tomu jedinečné složení lávové půdy s vysokým obsahem minerálů, ideální sluneční svit a větry z Afriky, které přinášejí další živiny.

Moringa zachránce

Moringa již zachránila mnoho životů v rozvojových zemích, jednak jako zdroj živin a dále také jako ničitel bakterií ve vodě, která se díky morinze stává nezávadnou. Na získání 1 litru nezávadné vody stačí desetina gramu semen. Proto moringové stromy všude doprovází respekt a úcta.

Nazývají ji Dárce života, Zázračný pramen nebo Dar z nebes.

Jaké léčebné účinky moringa tedy má?

  • Přítomnost chlorofylu pomáhá s tvorbou zdravé krve, do niž přivádí větší množství kyslíku a tím se zlepšuje látková výměna, posiluje se imunita a tělo tak lépe bojuje proti infekcím.
  • Zeatin z moringy působí proti stárnutí buněk a podporuje udržení mladistvé a pružné pokožky. Zlepšuje se stav kůže u ekzematiků a lupénkářů.
  • Moringa obsahuje velké množství nenasycených omega 3 kyselin, a proto snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje průchodnost cév. Snižuje tak riziko kardiovaskulárních onemocnění.
  • Má také pozitivní vliv na lidský zrak.

V jaké formě lze moringu užívat?

Moringa se používá buď jako drcený list na přípravu čaje nebo jako koření v kuchyni. Velmi dobře se dávkuje ve formě jemného prášku, který nasypeme do jogurtu, kaší, smoothie, do polévek, na pizzu anebo smícháme s mlékem jako koktejl. Doporučená dávka jsou 2 čajové lžičky denně.  Doporučuje se začínat jen s množstvím na špičku nože, aby si tělo zvyklo.

Čaj připravíme zalitím 1 lžičky drceného listu vodou 80 stupňů horkou a necháme vyluhovat 10 minut. Je možné připravit 2-3 nálevy z jedné dávky.

Pro pohodlné pacienty se lisují tablety a nebo se moringa vpravuje do želatinových kapslí.

Velmi ceněný je moringový behemový olej, který už údajně používala královna Kleopatra ve starém Egyptě. Nádherně vyhlazuje vrásky, rozjasňuje a omlazuje pleť.

Moringa a detoxikace

Moringu jako zelenou superpotravinu je velmi vhodné zařadit do programu jarní detoxikace. Ideální je popíjet čaj po dobu 1 měsíce a přidávat moringu do jídla.

Recept na smoothie:

Na závěr přidáváme recept na Smoothie z Kanárských ostrovů :

  • Vodní meloun - půlka nakrájená na kostky
  • Kiwi 2 kusy - nakrájené na kostky
  • Mandarinka 1 kus - rozkrájená
  • Banán 1 kus - nakrájený na plátky
  • Moringa prášek 2 lžičky
  • Pomerančový džus nebo voda podle potřeby

Všechny suroviny mixujeme a naředíme podle potřeby džusem nebo vodou.
Uvedená dávka vychází na 3 osoby.

Smoothie vám dodá energii a vylepší vaši náladu.


Autor: PharmDr. Lenka Zemanová, Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 20. 2. 2016 19:13

Srdce - prosincová detoxikace

Srdce řídí celou bytost. Všechny orgány, svaly a každá jednotlivá buňka závisí na neustálém proudu krve, obsahující živiny a kyslík. Úkolem srdce je pokrýt potřeby našeho těla ve všech situacích od klidu až po silnou zátěž.

Jak o srdce pečovat?

  • Hladinu cholesterolu v cévách snižují hořké byliny jako je zázvor, hořec a smetanka. Podobně působí i nastrouhaná jablka, jejich vláknina pektin váže kyselinu žlučovou ve střevu. Po celou adventní dobu proto doporučujeme popíjet cévní čaj s obsahem vřesu, měsíčku, šípku, jmelí, vrby a komonice. Ideální je vypít 2 až 3 šálky denně.
  • K tomu užíváme hloh ve formě kapek anebo kapslí. Hloh jemně posílí činnost srdce bez nežádoucích účinků, takže je vhodný na preventivní užívání.

Další tipy pro zdravé srdce:

  • Zdravá, lehká středomořská strava, hodně zeleniny, ryb a kvalitních rostlinných olejů.
  • Vhodné je pravidelné sportování a dostatek spánku.
  • Přiměřeně červeného vína a tmavá nejméně 70 % čokoláda.

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně (a v lékárně) seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v lednu?

V lednu se budeme opět starat o naše cévy.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše, PharmDr. Lenka Zemanová Publikováno 1. 12. 2015 18:47

Nervy - listopadová detoxikace

Blíží se nám předvánoční adventní shon. V tomto nevlídném sychravém podzimním období bychom se měli postarat o naše nervy. Díky silným nervům lépe zvládneme trampoty všedního dne.

Jak o nervy pečovat?

  • Popíjejte protistresový bylinkový čaj s obsahem dobromysle, třezalky, mateřídoušky a ovsa. Tento lahodný čaj podporuje relaxaci,dobrou náladu, působí proti únavě a stresu.
  • Měli bychom se také zbavit nežádoucích parazitů v našem těle. Doporučujeme preventivní kúru bylinkovými antiparazitními kapkami s obsahem ořešáku, hřebíčku a pelyňku, které spolehlivě vyženou parazity z vašeho těla. Užívejte 2 x denně 30 kapek ve sklenici vody a to po dobu 40 dnů. Při užívání je velmi důležitý pitný režim a popíjení zeleného jílu, aby se odumřelé mikroorganizmy vyloučili z těla ven, jinak se zapouzdří a působí v těle jako alergeny.


Další tipy pro dobré nervy:

  • Do stravy zařaďte ořechy, oves, čokoládu, ovoce.
  • Psychiku velmi pozitivně ovlivňují barvy a vůně - oranžová, žlutá.
  • Hodně pohybu na čerstvém vzduchu.

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně (a v lékárně) seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v prosinci?

V prosinci se budeme starat o náš srdečně cévní systém.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 8. 11. 2015 13:05
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Imunitní a lymfatický systém - zářijová detoxikace

Přichází podzim. Začne se ochlazovat, my začneme topit a možná přijde nachlazení, rýma a kašel.

A tak je září ideální dobou k posílení imunitního a lymfatického systému!
Náš imunitní systém se totiž z větší části nachází právě v lymfatickém systému a má na starosti ochranu před bakteriemi, viry a dalšími choroboplodnými zárodky.

Udělejte si proto měsíční kůru s tinkturou z lichořeřišnice. Velmi podporuje imunitní systém.

Jak nebýt nemocný? Přečtěte si celý článek! 

Co dělat?

  • Lichořeřišnice obsahuje hořčičné oleje, které brzdí růst bakterií a virů. Používá se při infekcích dýchacích a močových cest, při zánětu dutin a při chřipkových infekcích. 
    K dispozici máme homeopaticky potencovanou tinkturu z čerstvé lichořeřišnice od firmy Serafín. Užívá se 2 x denně 15 kapek jako prevence anebo 3 x denně 10 kapek jako léčba infekcí.
  • Kdo provádí lichořeřišnicovou kúru spolu s užíváním vitamínu C jako prevenci, získá účinnou ochranu proti infekcím s minimem nežádoucích účinků.

Další tipy na imunitu:

  • Čaj Pu Erh
  • Rakytník
  • Citrón (nejlépe po ránu s horkou vodou) :)

Pokud podpoříte imunitní systém a lymfu, určitě v zimě neonemocníte a když ano, tak průběh nachlazení bude lehký a rychlý.

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně (a v lékárně) seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v říjnu?

V říjnu se budeme starat o plíce.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 28. 8. 2015 17:19

Kůže a pohybový aparát - červencová + srpnová detoxikace

 

Jak chránit kůži před spálením?

Co dělat když už se náhodou spálí?

Co kůži čistí?

Jak vyčistit klouby?

Protirevmatická bylinka je... 

Červenec (+ srpen) – kůže

V letním období musíme dobře chránit naši kůži.

  • Jako prevence proti spálení je dobré užívat beta karoten a nebo homeopatikum Hypericum perforatum 15 CH 5 granulí 1 x denně.
  • Samozřejmostí je kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem, sluneční brýle a pokrývka hlavy.
  • Velmi očistný na kůži je violkový čaj nebo fialkový sirup, který se naředí do vody a získá se osvěžující letní nápoj.
  • Pokud už se naše kůže přece jenom spálí, velmi pomůže potírání rakytníkovým olejem.

Srpen – pohybový aparát

Léto je období zvýšené pohybové aktivity, letních výletů a společných sportovních her. A tak se také soustředíme na náš pohybový aparát.

  • Naše klouby vyčistí od nánosů uložených solí a toxinů bylinkový kloubní čaj, který obsahuje jasanový list, tužebníkový list a kořen čertova kopyta – Harpagophytum.
    Tužebník je vlastně přírodní Acylpyrin, který má silné protizánětlivé a protirevmatické účinky, kořen čertova kopyta zlepšuje kloubní pohyblivost.
    Doporučuje popíjet v období srpna 2 až 3 šálky čaje denně.
  • Velmi účinnou kloubní a protirevmatickou bylinkou je také kopřiva.
    Má silné detoxikační vlastnosti, odvádí škodliviny z těla a kloubů. Obsahuje kyselinu křemičitou, která je důležitá pro naše kosti. Pomáhá vylučovat kyselinu močovou z našich kloubů, což je důležité v prevenci dny. Má protizánětlivé účinky, zpomaluje tvorbu zánětlivých látek, které hrají velkou roli při rozvoji artrózy a artritidy. Kopřivu můžeme popíjet ve formě kopřivového čaje, nebo přidávat lístky mladé kopřivy do stravy.
  • Velmi příjemným letním prostředkem je kopřivový sirup, který naředíme pramenitou vodou a získáme osvěžující protirevmatický letní nápoj.

Jdete do toho také?

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně (a v lékárně) seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v září?

V září se budeme starat o imunitní a lymfatický systém.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 29. 7. 2015 10:57

Ledviny a močový měchýř - červnová detoxikace

Naše ledviny jsou velmi důležitým orgánem, filtrují naši krev a odvádějí z těla odpadní látky, které naše tělo už nepotřebuje.

Co dělat, abychom je potěšili?

Tipy k pitnému režimu. 

Co dělat?

  • V letním období je nezbytně nutný vydatný pitný režim, zajištěný popíjením čisté pramenité vody, zeleného čaje a také 2 až 3 šálků bylinkového ledvinového čaje.
  • Stravu volíme spíše zásaditou, bohatou na ovoce a zeleninu. Výborné jsou osvěžující zeleninové a ovocné saláty a krásně v létě ochladí a pročistí ledviny také meloun.
  • Ledvinám udělají dobře také brusinky, buď jako čerstvé ovoce nebo sušené.

Další tipy k pitnému režimu:

  • Výrazně omezte nápoje slazené rafinovaným bílým cukrem.
  • Zkuste ledové čaje (informovat se můžete v čajovně nebo si přečtěte náš článek)
  • A jak trochu ozvláštnit vodu? Dejte do ní pár koleček okurky nebo mátu a meduňku.

Jdete do toho také?

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v červenci a srpnu?

V červenci se budeme starat o kůži a v srpnu o pohybový aparát.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 30. 5. 2015 15:06

Žaludek - květnová detoxikace

Jaro je v plném rozpuku a tak v měsíci květnu obrátíme pozornost na náš žaludek. Je to jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. A to nejen proto, že jím prochází a tráví se v něm potrava, ale také jím prochází láska. Láska prostě prochází žaludkem!

Co dělat?

  • Popíjejte 2 až 3 šálky žaludeční směsi s obsahem lékořice, máty, meduňky a heřmánku. Bylinky ochrání žaludeční sliznici, působí protizánětlivě a zabraňují množení bakterií a virů.

  • Do stravy zařadíme zázvor. Prohřívá a posiluje trávení, zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv a slin.
    = zázvorový čaj / zázvor kandovaný

  • Užívejte ještě 3 x denně 20 kapek Švédských kapek

Další tipy:

  • Jíme kvalitní potravu a jemné koření.
  • O žaludek pečujeme tím, že tělo posilujeme kvalitní potravou a jemným kořením. Na jídlo je třeba si udělat dostatek času, pomalu žvýkat, nepřejídat se, jíst méně tučných a smažených jídel, omezit rafinovaný bílý cukr a bílou mouku. Tohle všechno všichni víme. Ale děláte to doopravdy? 
  • Zařadíme přírodní himalájskou sůl s minerály.

Jdete do toho také?

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v červnu?

V červnu budeme čistit ledviny a močový měchýř.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 2. 5. 2015 22:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Střeva - dubnová detoxikace

Nastává nám nejkrásnější období v roce – jaro. V dubnu se zaměříme na očistu střev, která si naši péči opravdu zaslouží.

Věděli jste, že naše střeva jsou největším imunitním systémem v našem těle

  • Věděli jste, že střeva jsou největším imunitním systémem v našem těle?
    Existují v nich ochranné bariéry ve střevní stěně a navíc jsou osídleny střevní mikroflórou. To jsou přátelské bakterie, které se živí choroboplodnými zárodky a plísněmi.
  • Dobře fungující střeva nám zajistí dokonalé strávení živin.
  • Střeva také obsahují takzvaný enterální nervový systém, který se podílí na tvorbě hormonu štěstí serotoninu, a proto správně pracující střeva velmi ovlivňují psychiku a dobrou náladu.

Co dělat?

  • Během dubna doporučujeme popíjet 2 až 3 šálky bylinné směsi na střeva a trávení.
    Tato směs obsahuje mátu, meduňku, heřmánek, lékořici a skořici, což jsou bylinky, které zlepšují trávení a navíc mají hojivý a protizánětlivý účinek na střevní sliznici.
  • Do stravy zařaďte psyllium, což je vláknina z indického jitrocele.
    Buď ji nasypeme do nápoje, jogurtu, do polévky nebo na chleba s máslem.
    Denní dávka je 1 až 5 lžiček vlákniny.
    K psylliu je třeba pít hodně tekutiny, vždy jednu velkou 200 ml sklenici ke každé dávce.
    Psyllium ve střevě na sebe naváže veškeré škodliviny a usazeniny a vyčistí naše střevo jako vysavač.

Další tipy:

  • Střeva také potěšíme tím, že budeme jíst hodně vlákniny v ovoci a zelenině, vyřadíme bílý cukr a bílou mouku.
  • Také dostatečný pohyb a pitný režim je pro naše střeva velmi žádoucí.

Jdete do toho také?

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v květnu?

V květnu budeme čistit žaludek.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 30. 3. 2015 20:12

Játra - březnová detoxikace

Dáváte svoje auto do autoservisu na garanční prohlídku? Určitě ano - vždyť potřebuje seřídit, vyměnit olej a brzdovou kapalinu.

Ale co vaše tělo? Také je třeba se zbavit nahromaděných škodlivin po dlouhé zimě. Předejdeme tím mnoha potížím, vysokému krevnímu tlaku, infarktu, mrtvici, cukrovce, zbavíte se nadbytečných kil a únavy. Očistu provádíme určitě na jaře, ale je vhodná podle aktivity jednotlivých orgánů vlastně po celý rok. A tak Vám budeme vždy předkládat měsíční očistný program na dané období. Vždy je potřeba čistit ten orgán, který je právě aktivní. Protože když spíme, tak také nevykonáváme žádnou činnost.

Teď na jaře přichází na řadu naše játra. Ta jsou malou chemickou laboratoří našeho těla, kde dochází k vstřebání živin, tvorbě hormonů a enzymů. Játra odstraňují z našeho těla vše nežádoucí - alkohol, léky a škodliviny z ovzduší.

Jak na to?

  • Největším ochráncem jater je bylina ostropestřec mariánský. Na jarní očistu ji máme k dispozici jakou součást jaterního čistícího čaje, který mícháme podle speciální receptury v naší čajovně. Tuto chutnou směs popíjíme 3 x denně 1 šálek.
  • Po dobu jednoho měsíce je vhodné užívat tuto bylinu v kapslích spolu se zázračnou houbou reishi. Tato kombinace přispívá k ochraně a detoxikaci našich jater, navíc posiluje imunitu a oběhový systém. Reishi obsahuje prvek germanium, který má silné detoxikační a protirakovinné účinky.  
  • Co se týče stravy, vyhýbáme se těžkým mastným jídlům, přepáleným tukům. Zařadíme mladé jarní bylinky, sedmikrásku, smetanku, řeřichu a přidáme kurkumu jako koření.

Vyzkoušíte-li tuto očistnou kůru, podpoříte tím náš nejdůležitější detoxikační orgán, aby zůstal dlouho vitální a výkonný.

Jdete do toho také?

Abychom Vám ušetřili práci, v čajovně také seženete většinu věcí potřebných k detoxikaci.

Udělejte něco pro své tělo. 

A v dubnu?

V dubnu budeme čistit střevo.
Každý měsíc najdete na těchto stránkáchv novinách Mezi šálky a v čajovně podrobný popis!

Přečtěte si také článek: Čistíme se celý rok (důležité pro Vás!).


Autor: Čajovna U sv. Mikuláše Publikováno 28. 2. 2015 20:11
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1