Šungit – léčivý kámen z vesmíru?



šungit.jpg

Píše se rok 1709, nastalo horké léto a koná se slavná Poltavská bitva.

Vodní nádrže rozkvetly a jejich voda se stala pro vojáky ruské i švédské armády velmi nebezpečná. Zatímco ve švédské armádě se rozmohly žaludeční a střevní nemoci, ruští vojáci zůstali zdraví. Příčinou byl břidličný černý kámen šungit.

Ruský car Petr I. totiž vydal nařízení, podle kterého museli vojáci pít jenom vodu, ve které byl tento kámen ponořen. Tím byl potvrzen mimořádně silný dezinfekční účinek tohoto záhadného kamene.

 

Jak šungit vznikl?

Šungit je kámen černé barvy, nachází se pouze v Rusku v oblasti Karélie. Podle geologů se jedná o horninu starou 2 miliony let. Šungit buď vznikl v mělčinách pravěkého moře, kde žili primitivní mikroorganizmy a ty se spolu s mořskými sedimenty staly základem pro vznik šungitu. Druhá teorie tvrdí, že šungit je pozůstatkem pravěkého meteoritu, úlomku zaniklé planety Faethon. Někteří geologové tvrdí, že šungit vznikl následkem sopečného výbuchu.

Co šungit obsahuje a k čemu je dobrý?

Kámen má jedinečné složení, obsahuje uhlík ve formě fullerenů, což jsou šestičlenné kruhy atomu uhlíku připomínající fotbalový míč. U USA je zkoumán protirakovinný účinek fullerenů. Šungit kromě uhlíku obsahuje všechny prvky periodické soustavy, ale do vody uvolňuje jen látky prospěšné živému organizmu.

Šungit má čistící a dezinfekční účinky, ničí střevní bakterie, streptokoky, neutralizuje těžké kovy, sloučeniny chlóru a dusíku.

Jak si připravit šungitovou vodu?

Přefiltrovanou nebo převařenou vodu nalijeme do džbánu a vložíme šungit. Po půl hodině již voda prokazuje antibakteriální účinky, které vydrží maximálně 3 dny. Je vhodná na čištění pleti, oplach po umytí vlasů, ke kloktání při bolesti v krku i k inhalaci (voda ohřátá na max 90 stupňů Celsia, doba inhalace 1 až 3 minuty), na popáleniny, při paradentóze.

Šungitová koupel

Je vhodná při ekzému a lupénce, po velké fyzické a sportovní zátěži, zlepšuje kvalitu spánku. Do vany napustíme teplou vodu (36 stupňů) a vložíme propláchnutý sáček s 300g šungitu. Necháme chvíli působit, pak vymácháme a vymačkáme. Koupeme se 10 až 15 minut.

Šungitová drť

Nasypeme drť do krabice od bot a chvilku po ní přešlapujeme ve stoje 2 až 5 minut. Je možno také tuto proceduru provádět vsedě po dobu 1 hodiny.

Je třeba před a po proceduře kontrolovat krevní tlak, který se může zvýšit.

Šungit působí na reflexní zóny na chodidlech. Masáž odstraňuje únavu, stimuluje krevní oběh a má pozitivní vliv při problémech s páteří, revmatických potížích a bolestech kloubů.

Šungitová pyramida

Malá pyramida vyrobená ze šungitu je vhodná do prostoru, kde je počítač, technika, geopatogenní zóny nebo elektrosmog. Pyramida se doporučuje ve velikosti 5 až 10 centimetrů.

Vědci, kteří v současné době šungit zkoumají, prohlašují, že je to zázrak. A tak vyzkoušejte jeho blahodárné účinky.