Pu-Erh požírač tuku i pomocník při kocoviněIMG_0136.JPG

V tradiční čínské medicíně je Pu-Erh pokládán za léčivo, bývá označován jako čínský penicilín. Již staří Číňané totiž věděli, že člověk se může cítit zdravý jen tehdy, pokud životní energie "Qi" může v těle člověka nerušeně plynout.

Tento harmonický tok pozitivně ovlivňují účinky pravidelného pití Pu-Erh čaje, které napomáhají k dosažení rovnováhy mezi energiemi Jin a Jang posilováním imunitního systému a životní energie.

 

 

Pu-Erh se proslavil v následujících 3 hlavních oblastech

·      Pu-Erh je účinným pomocníkem v boji s nadváhou, je nazýván též požíračem tuku. Jedná se tedy o ideální doplněk redukčních diet, popř. též jako nápoj při provádění očistných postních kůr (hladovek).

·      Redukce hladiny cholesterolu v krvi – při pravidelném pití 3 šálků denně ji lze snížit až o 13 % za měsíc.

·      Aktivizace látkové výměny v játrech při snižování hladiny alkoholu v krvi. Osm dobrovolníků z řad pařížských lékařů se přesvědčilo, že díky pití Pu-Er čaje probíhalo odbourávání alkoholu z jejich krve více než dvojnásob rychle. Hladina alkoholu totiž klesla za 2 hodiny již o 0,45 promile. Ideální nápoj po prohýřené noci, plné alkoholu.

Další klinicky ověřené účinky

·      ochrana před infekčními chorobami

·      působí bakteriostaicky (zabraňuje množení bakterií)

·      usnadňuje trávení tučných jídel (vhodný při přejedení a po velkých oslavách)

·      posiluje imunitní systém

·      odstraňuje z těla plísně i obávanou Candidu albicans (nutné pití alespoň 3 šálků denně spolu s protiplísňovou dietou, kdy na týden vynecháme cukry, ovoce, alkohol a kynuté pečivo, k tomu popíjíme čaj Pu-erh a vodu s vymačkaným citronem)